Wiosna! Już czas zająć się swoją cerą przed latem!

Wiosna to dobry czas aby zadbać o swoją skórę. O tej porze roku nasłonecznienie nie jest jeszcze tak duże jak latem, więc wiele zabiegów można jeszcze wykonać, takich, z których niestety latem trzeba zrezygnować z powodu zbyt dużego nasłonecznienia. 

 

Skóra często jest poszarzała, bez blasku z niedoskonałościami- po zimie trzeba ją trochę odświeżyć.  Warto tutaj zainteresować różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi. Zabiegi kosmetyczne w Krakowie można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Oferta jest bardzo bogata w zależności od potrzeb i oczekiwań klientki.

 

Jakie zabiegi najczęściej wykonuje się wiosną?

 

W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonywane są zabiegi złuszczające oczyszczające oraz rozświetlające.  Jakie są najpopularniejsze zabiegi ? Z Do jednych z nich z pewnością należą zabiegi rozświetlające. Otóż aby dodać twarzy blasku oraz zregenerować skórę zmiękczyć ją warto zastosować odpowiedniego rodzaju peelingi. Złuszczanie skóry sprawi że stanie się ona napięta oraz ujędrniona.  Preparaty do peelingu warto wybrać pod kątem rodzaju cery, czy jest to cera naczynkowa, mieszana czy też tłusta. Oddajemy się w ręce profesjonalisty który zadecyduje jakiego rodzaju preparat dobrać aby nie zrobić twarzy oraz skórze krzywdy. Odpowiednio dobrany rodzaj peelingu, rodzaj kwasu,  dogłębnie pobudzi skórę do regeneracji. 

Często w zabiegach rozświetlających stosowana jest witamina C.  Preparaty zawierające witaminę C, estry kwasu askorbinowego jest to świetna profilaktyka starzenia skóry.  Odpowiedni dobór kompleksu witamin sprzyja rozświetleniu cery oraz zdrowiu. Ponadto połączenie tych witamin z wyciągami roślinnymi dodatkowo intensyfikuje działanie witamin oraz innych substancji.

Kolejnym zabiegiem, obok peelingów, polecanym przez salony kosmetyczne jest z pewnością karboksyterapia. Jest dosyć krótki zabieg podczas którego świetnie można poprawić krążenie w skórze, dotlenić oraz odżywiać tkanki. Skóra wówczas z pewnością poprawi swój koloryt,  poprawi się również jej napięcie oraz elastyczność. Karboksyterapia jest to zabieg polegający na podawaniu dwutlenku węgla pod skórę- rozszerza do naczynia pobudzając krążenie, w tym mówiąc produkcję kolagenu oraz elastyny. 

 

Jeśli chodzi o zabiegi oczyszczające twarz tutaj polecane są na przykład mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny. Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka, co wpływa na produkcję nowych pełnowartościowych komórek. Zabieg peelingu kawitacyjnego polega na zastosowanie ultradźwięków. Zabieg ten usuwa martwe komórki naskórka w tym samym oczyszcza skórę, ponadto hamuje namnażanie się bakterii.

 

Na jakie jeszcze zabiegi chętnie decydują się klienci wiosną?

 

Wiosna jest to ostatni dzwonek aby zdecydować się na zabiegi z użyciem lasera latem zabiegów tych raczej nie stosuje się z uwagi na promieniowanie słoneczne. Laser jest skuteczny dla osób które chcą pozbyć się blizn potrądzikowych, ponadto dla tych osób które chcą usunąć przebarwienia oraz poprawić jakość skóry.  Znanym zabiegiem i w ostatnich latach chętnie stosowanym jest również Dermapen który cieszy się nieustannie dużą popularnością.  Zaletą tego zabiegu jest to że usuwa on przebarwienia,oczyszcza skórę ponadto poprawia napięcie skóry. Jest to zabieg nieco podobny do lasera. Skóra jest jakby można powiedzieć “dziurkowana” powodowane są mikrouszkodzenia których zadaniem jest z stymulowanie skóry do produkcji kolagenu. Skóra zagęszcza się, przez co uzyskuje się efekt młodszego wyglądu. 

Zabiegiem na który z pewnością nie zdecyduje się każda klientka salonu kosmetycznego jest wampirzy lifting. Jest to podawanie własnego osocza pod skórę, efekt jest natychmiastowy, skóra po podaniu jest promienna oraz widoczna jest różnica. Nie każda pacjentka zdecyduje się na taki zabieg ponieważ sposób jego wykonania oraz wygląd twarzy podczas samego podawania własnego osocza niektórych przyprawia o zawrót głowy.

Dobór odpowiedniego zabiegu jest kwestią indywidualną. Należy dobrać taki indywidualnie dopasowany do potrzeb danej skóry. Nie warto decydować się na zabieg który aktualnie jest modny, lecz na taki który będzie bezpieczny i skuteczny.