Jakie zabiegi oferuje chirurgia estetyczna?

 

Decyzja o wykonaniu zabiegu z dziedziny chirurgii plastycznej nie powinna być podejmowana pochopnie. Każda taka decyzja powinna być starannie przemyślana aby jej później nie żałować. 

 

W momencie kiedy już podejmie się decyzję o tym że chce się wykonać jakiś zabieg wówczas należy udać się na konsultację do lekarza specjalisty. Lekarz specjalista omówi na czym polega wybrany przez siebie zabieg. Zaleca przeprowadzenie określonych badań niezbędnych aby móc wykonać dany zabieg, ponadto informuje pacjenta o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. 

Zabiegi wykonywane są najczęściej znieczuleniu. To jakie to będzie znieczulenie ustala lekarz prowadzący. Aby być zadowolonym zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty, wówczas rekonwalescencja będzie przebiegała jak najkrócej. 

 

Gdzie wykonywane są zabiegi medycyny estetycznej? Zabiegi takie wykonać można w różnych miastach może by to być na przykład klinika chirurgii estetycznej w Bielsku. Oferuje ona szereg różnych zabiegów. Ponadto w klinice tej  istnieje możliwość konsultacji oraz kontroli pooperacyjnej. 

 

Pierwsze spotkanie z chirurgiem estetycznym jest bardzo ważne na pierwszej wizycie pacjent przedstawia swoje oczekiwania oraz wspólnie z lekarzem wybiera najkorzystniejsze rozwiązanie.  Lekarz musi ocenić czy nie ma żadnych przeciwwskazań co do stanu zdrowia pacjenta do wykonania danego zabiegu. Lekarz przeprowadza bardzo dokładny wywiad z pacjentem omawia w jaki sposób będzie przeprowadzany dane zabieg oraz przedstawia w jaki sposób powinna wyglądać rekonwalescencja. Istotne jest aby słuchać zaleceń lekarza wówczas efekt zabiegu będą z pewnością zadowalające a czas rekonwalescencji skraca się możliwie do najkrótszego. Aż do momentu zakończenia leczenia pacjent pozostaje pod stałą opieką specjalistów z kliniki.  Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych  w klinikach medycyny estetycznej należą : 

 

Korekta nosa- poprawianie kształtu nosa wykonuje się dosyć często. Nos jest powodem wielu kompleksów. Niekiedy jego kształt jest wynikiem doznanych podczas wypadków urazów, a czasami taki ma się od urodzenia. Z pomocą medycyny estetycznej można poprawić kształt, wyprostować nos lub usunąć defekt nabyty bądź wrodzony. 

 

Liposukcja czyli modelowanie sylwetki to również bardzo popularne zabiegi polegające na odessaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnego urządzenia. Liposukcję wykonuje się na różnych częściach ciała, na ramionach, brzuchu, pośladkach, udach.   

 

Lifting twarzy– czyli poprawianie owalu twarzy tak aby skóra była jędrniejsza, pozbawiona zmarszczek. Zabieg ten dedykowany jest osobom mających wiotką skórę Lifting daje świetne rezultaty. Efekty są długotrwałe. 

 

Często wykonywanymi zabiegami są również korekcja uszu oraz powiek. Każdy zabieg powinien być konsultowany z lekarzem specjalistą, który dokładnie przedstawi ewentualne przeciwwskazania, ale również poinformuje jak wygląda dany zabieg i jakiej wymaga późniejszej rekonwalescencji. Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej dostępne i popularne. Warto korzystać z dobrodziejstw dzisiejszej medycyny, aby poprawić sobie komfort życia i swoje samopoczucie.