Skąd się biorą przebarwienia na skórze?

przebarwienia ostrowiec

Przebarwienia na skórze występują najczęściej pod postacią różnego rodzaju plam na skórze. Zwykle mają one brązowy kolor. Jest to zaburzenie pigmentacji powstające przez nierówną produkcję melaniny czyli barwnika który występuje w skórze.  Niektórzy twierdzą, że piegi wyglądają uroczo na skórze. Ich posiadacze jednak są najczęściej innego zdania.

Czy przebarwienia da się usunąć ze skóry? 

Kiedy melanocyty występujące w skórze działają w sposób nieprawidłowy wówczas pojawiają się ciemniejsze plamki. W niektórych miejscach pojawia się ich więcej. Najczęstszymi miejscami występowania przebarwień są: twarz, dekolt, dłonie, przedramiona oraz kark.  Przebarwienia pojawiają się w tych miejscach ponieważ te właśnie najczęściej są wystawiane na działanie promieni słonecznych. Do powstania przebarwień przyczyniają się czasami hormony, stany zapalne w skórze. Znaczenie ma również to jakie leki się przyjmuje i czy nie są to przypadkiem leki fotouczulające.  

Przyjmując niektóre leki trzeba mieć na uwadze czy przypadkiem nie zawierają one substancji fotouczulających czyli takich, które znacznie uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych. Takie substancje występują nie tylko w lekach ale również podobne działanie wywołać mogą przyjmowane zioła czy perfumy naniesione bezpośrednio na skórę. Niektóre kosmetyki mogą mieć podobny wpływ na skórę, zwłaszcza kosmetyki zawierające w swoim składzie kwasy. 

Co zrobić kiedy przebarwienia już się pojawiły na skórze?

Oczywiście najlepiej byłoby nie dopuścić do powstania przebarwień czyli unikać słońca stosując leki fotouczulające albo chronić skórę kremami z wysokim filtrem UV. Jeśli jednak jest już za późno i przebarwienia już się pojawiły to można spróbować z nimi walczyć. Można zacząć od stosowania peelingów w domowym zaciszu. Pomocne mogą być maseczki rozjaśniające bądź kremy wybielające do twarzy. W zależności od tego jak duże są przebarwienia to domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne.  Wówczas z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetyczne. 

 

Przebarwienia w Ostrowcu można spróbować usunąć w gabinetach medycyny estetycznej.  Można  tam skorzystać z zabiegów laserowych. Okazuje się bowiem, że laser jest świetnym sposobem pozwalającym pozbyć się zmian skórnych o różnym podłożu.  Wykorzystuje się do tego laser Fotona Dynamis SP oraz Alma Harmony XL Pro. Lasery te zapewniają największą skuteczność w likwidowaniu przebarwień. 

W jaki sposób działają lasery?

W czasie zabiegu na obszar przebarwienia skierowana jest wiązka lasera. W wyniku jego oddziaływania dochodzi do koagulacji nadmiaru zgromadzonego barwnika i jego usunięcia. Na efekty trzeba poczekać, nie pojawiają się od razu a dopiero po około dwóch tygodniach.  Laser jest świetnym i niezwykle skutecznym sposobem na pozbycie się przebarwień. Po ich usunięciu warto pamiętać aby najlepiej przez cały rok stosować kremy ochronne z wysokim filtrem UV chroniącym przed promieniowaniem.