Depilacja laserowa – sprawdzony sposób na niechciane włoski

Systematyczne golenie lub woskowanie włosków jest czasochłonne i nie daje trwałych efektów. Alternatywa to nowoczesna depilacja laserowa.

Usuwanie niechcianych włosków może odbywać się za pomocą wielu metod. Golarka jednorazowa, wosk na gorąco i na zimno, pasta cukrowa, kremy rozpuszczające włoski, depilatory mechaniczne – to różne metody, ale łączy je brak trwałych efektów. Gdy celem jest skóra gładka na lata, najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie można z niej skorzystać.

Czym jest depilacja laserem?

Usuwanie włosków za pomocą lasera jest bardzo skutecznym zabiegiem umożliwiającym uzyskanie aksamitnie gładkiej skóry na wiele lat. Procedura ta polega na wykorzystaniu nowoczesnych laserów diodowych, które precyzyjnie niszczą włoski wraz z ich mieszkami. To powoduje, że włoski nie odrastają ponownie.

Lasery do depilacji działają bezpośrednio na melaninę, czyli na składnik barwnikowy włosa. Wiązka laserowa dociera wtedy do mieszka włosowego, wchłaniana jest przez barwnik, a następnie włosek ulega trwałemu usunięciu.

Dzisiaj taki zabieg jest bardzo popularny, chociaż jest on dość drogi. W dłuższej perspektywie czasowej jest jednak opłacalną alternatywą dla golenia czy woskowania włosków. Dla osób zainteresowanych efektami, jakie daje depilacja laserowa Kraków ma także wiele ciekawych promocji w działających tam gabinetach.

Jakie partie ciała można wydepilować laserowo?

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej można zlikwidować włoski z niemalże każdego miejsca na ciele oraz na twarzy. Depilacji laserem najczęściej poddaje się:

  • nogi – łydki, uda, kolana
  • strefę bikini
  • pachy
  • twarz – wąsik

Można także depilować inne obszary ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. To uniwersalny zabieg usuwania niechcianego owłosienia, który przynosi bardzo dobre rezultaty.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zabieg polega na wykonywaniu „strzałów” głowicą urządzenia laserowego. Emituje ono wtedy skoncentrowaną wiązkę światła laserowego, która niszczy włosek. Czas trwania procedury to od 10 minut do 60 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Depilacja laserowa nie wymaga znieczulenia. Podczas procedury może pojawić się niewielkie kłucie, pieczenie. Nowoczesne lasery są jednak wyposażone w specjalne systemy chłodzące redukujące ból.

Gdy planowana jest depilacja laserowa Kraków to wiele gabinetów, w których można skorzystać z tej procedury. Gdzie można go wykonać? Ile kosztuje?

Depilacja laserowa w Krakowie

W ramach tak popularnego zabiegu jak depilacja laserowa Kraków może pochwalić się jednymi z najlepszych gabinetów i klinik kosmetycznych i medycyny estetycznej, w których można go wykonać.

Jeżeli chodzi o koszty procedury takiej jak depilacja laserowa Kraków mieści się w średniej cenowej – jeden obszar zabiegowy to wydatek od około 80 do 200 złotych. Dostępne są także atrakcyjne promocje, dzięki którym za wykonanie całej serii zabiegowej można zapłacić jeszcze mniej.

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza gabinet DermaMED depilacja laserowa Kraków – to tu można wykonać profesjonalny zabieg usuwania włosków najnowocześniejszymi laserami.

Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej na łydki, kolana, uda, bikini oraz inne strefy jest bardzo skuteczną procedurą likwidującą niechciane owłosienie. Warto jednak pamiętać o tym, że depilacja laserem przynosi najlepsze efekty tylko wtedy, gdy zostanie wykonana bez przeciwwskazań. Zaliczają się do nich między innymi:

  • świeża opalenizna
  • stosowanie leków fotouczulających
  • depilacja mechaniczna – depilatorem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem

Właśnie dlatego konieczne jest udanie się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który będzie mógł wykluczyć wtedy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg powinien być wykonany od 3 do 5 razy, przy czym liczba procedur zależna jest od indywidualnej reakcji na laser.

Gdy zatem planowana jest depilacja laserowa Kraków to najlepsze oferty – na konsultację można umówić się także telefonicznie i przez internet.