Czym cechuje się dobry gabinet stomatologiczny?

Polscy dentyści są bardzo cenieni na świecie. Do Polski przyjeżdżają ludzie z zagranicy leczyć zęby. Wynika to nie tylko z tego, że w Polsce jest tańsze leczenie ale również z tego, że dentyści są bardzo dobrze przeszkoleni  i wykształceni,  posiadają dobrze wyposażone  gabinety stomatologiczne w Krakowie,  ale również w innych miastach. 

 

Do niektórych gabinetów idzie się z uśmiechem na ustach, do innych jednak nie jest już tak wesoło i przyjemnie.

 

W  jaki sposób wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

 

Aby wizyta nie była przykrością, a nawet  traumą należy dokładnie przemyśleć wybór gabinetu oraz lekarza stomatologa. O wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego powinny decydować różne czynniki Są to  między innymi   -profesjonalizm, stomatologa jego odpowiednie wykształcenie, wiedza medyczna ale również doświadczenie i pewna ręka.

-empatia stomatologa, okazywanie z jego strony troski, pytanie o samopoczucie pacjenta, o jego potrzeby, uwzględnianie ich w wykonywanych zabiegach. 

-niezwykle ważne oraz istotne jest to, czy w danym gabinecie jest po prostu czysto oraz sterylnie. Pacjent siadając na fotelu stomatologicznym nie powinien widzieć żadnych pozostałości po poprzednim pacjencie. Szczególnie spluwaczka powinna być dokładnie zdezynfekowana i wyczyszczona. Czystość narzędzi stomatologicznych to absolutna konieczność. Sprzęt cały powinien być zdezynfekowany,  przyrządy na pulpicie powinny być starannie ułożony. 

-Konieczne jest również to aby lekarz stomatolog miał czysty fartuch oraz jednorazowe rękawiczki oraz maseczkę na twarz. 

-Przed rozpoczęciem każdej wizyty stomatologicznej powinna być przeprowadzona rozmowa najlepiej w pozycji siedzącej,  kiedy to lekarz stomatolog  pyta pacjenta o jego potrzeby, o jego problemy, to z czym przyszedł. Powinien przeprowadzić dokładny wywiad z stomatologiczny,  zapytać o stan zdrowia pacjenta, o choroby jakie przechodzi, o to czy ma jakieś uczulenia, a następnie omówić plan działania, omówić plan leczenia z pacjentem. 

-Niezwykle ważne jest rzetelne prowadzenie karty zabiegów pacjenta, tak aby zawsze tam znalazły się wszystkie informacje, wszystkie zabiegi wykonywane.  Dobrze jest żeby lekarz udostępniał taką kartę pacjentowi.  W niektórych gabinetach stomatologicznych obecna jest również pomoc dentystyczna. Dobrze jest kiedy lekarz stomatolog nie prowadzi prywatnych rozmów z tą osobą a w gabinecie panuje cisza bądź ewentualnie puszczona jest relaksująca muzyka. Niektóre gabinety oferują pacjentom wybór muzyki której chcą słuchać,  bądź też wyświetlane są filmy bądź programy na monitorze.

Jeśli pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym przebiegnie w miłej oraz profesjonalnej fachowej atmosferze wówczas raczej pewne jest że pacjent wróci do gabinetu zadowolony oraz poleci taki gabinet swoim znajomym. Jeśli z kolei coś będzie nie tak na pierwszej wizycie pacjentowi pozostanie wówczas uraz i z niechęcią będzie wracać do tego gabinetu a nawet poszuka innego lekarza stomatologa oraz będzie odradzał gabinet swoim znajomym, stąd też niezwykle ważne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia przez lekarza stomatologa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *