Poznaj nowe sposoby powiększania ust

Powiększanie ust nikogo w tych czasach nie dziwi.  Zabieg ten wykonuje się już od dosyć dawna. Stał się on zabiegiem akceptowanym przez społeczeństwo. Wiele kobiet porównując się do gwiazd telewizji czy Internetu chce, tak jak one, mieć większe i pełniejsze usta. 

W tym celu (szczególnie młode dziewczyny)  kupują w drogeriach różnego rodzaju pomadki, powiększające błyszczyki, których zadaniem jest uwydatnić usta. To jednak tylko prowizoryczne, krótkotrwałe sposoby które mogą w minimalnym stopniu powiększyć usta na chwilę. Aby taki efekt pozostał na dłużej, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej i tam zapoznać się ze sposobami powiększania ust. Jeśli ktoś obawia się efektu nie wiem jak będzie wyglądał wówczas może spróbować uzyskać taki efekt na chwilę kosmetykami i zobaczyć czy powiększone usta mu po prostu pasują. Kosmetyki z reguły zawierają w swoim składzie substancje drażniące które właśnie powodują lekkie obrzmienie ust. Jeśli efekt jest zadowalający i chcemy aby on był na dłużej to można zdecydować się na zabieg powiększania ust. Powiększanie ust w Gliwicach oferują różne gabinety medycyny estetycznej. Najczęściej pacjentki wybierają powiększanie ust botoksem bądź kwasem hialuronowym.

Na czym polega powiększanie ust botoksem?

Powiększanie ust botoksem wykonywane jest już od wielu lat. Wstrzykiwanie tej substancji powoduje że usta są jędrne i pełniejsze nawet przez okres 9 miesięcy. Trzeba jednak uważać ponieważ substancja jako jest toksyna botulinowa może powodować pewne negatywne skutki.  Może to być na przykład lekkie porażenie mięśni wokół ust bądź utrudnione pokazywanie emocji zmiana mimiki twarzy. To są jednak tylko niekiedy występujące skutki uboczne. Z reguły to jest tak, że nic złego się nie dzieje warto jednak być poinformowanym o ewentualnych możliwych skutkach ubocznych. 

Zabieg wstrzyknięcia botoksu w usta jest dosyć prosty oraz nieinwazyjny. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe, a następnie rozpoczyna ostrzykiwanie ust równomiernie, tak aby nabrały jędrności oraz objętości. Jest to dosyć krótki zabieg trwający około pół godziny. Po wykonanym zabiegu zaleca się przez pewien czas nie masowanie ust aby ich nie podrażniać.  U niektórych pacjentek mogą pojawiać się siniaki. Efekt widoczny jest po dwóch trzech dniach od wykonania zabiegu natomiast efekt ostateczny obserwuje się po około tygodniu- utrzymuje się on nawet do 9 miesięcy .Zabiegu nie wykonuje się kiedy pacjentka m.in. ma aktywną opryszczkę bądź jest w ciąży.

Alternatywa dla botoksu- powiększanie ust kwasem hialuronowym

Innym sposobem powiększania ust jest wykorzystanie kwasu hialuronowego.  Wydaje się, że jest to zabieg bezpieczniejszy, nie ma takich skutków ubocznych jak w przypadku botoksu, nie ma takiego ryzyka podrażnienia jak w przypadku toksyny botulinowej.  Wykorzystanie kwasu hialuronowego nie tylko powiększa usta, ale czyni je również bardziej jędrnymi oraz nawilżonymi. Poprawia się barwa ust, wyglądają one bardziej apetycznie oraz zmysłowo.  Efekt jest bardzo naturalny. Dzięki kwasowi hialuronowemu można:

  • wyrównać dysproporcje pomiędzy górną oraz dolną wargą 
  • można podnieść kąciki ust 
  • delikatnie podkreślić kontur 
  • nadać wyrazisty kształt 
  • usta staną się bardziej odmłodzone.

Rezultat powiększenia ust można zauważyć od razu, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od ilości wprowadzonego preparatu, jego rodzaju, ale również od stylu życia oraz indywidualnych cech organizmu pacjentki. Zdarza się, że po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą pojawiać się siniaki, które powinny ustąpić w przeciągu tygodnia bądź dwóch. Niekiedy pacjentki wyczuwają  drobne grudki pod skórą które jednak również samoistnie zanikają. Do powiększania ust kwasem hialuronowym są również przeciwwskazania: m.in. choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, opryszczka ciąża oraz karmienie piersią, a ponadto nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Cena zabiegu waha się od 600 do 1000 zł w zależności od rodzaju użytego preparatu oraz miejsca gdzie dany zabieg jest wykonywany.