Mniejszy rozmiar dzięki zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej. Czy to możliwe?

Zbliża się wiosna, a niebawem również lato.  Szczególnie w tych porach roku kobiety (mężczyźni również) zaczynają intensywne przygotowania do sezonu letniego. Zaczynają ćwiczyć, stosować dietę, dbać o swoje ciało tak, aby latem wyglądało ono pięknie, był jędrne, szczupłe. Nie zawsze jednak walka z tkanką tłuszczową bywa łatwa. Najczęściej jest to żmudna i ciężka praca, nie zawsze przynosząca pożądane efekty. 

Warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej i tam zapoznać się z ofertą na likwidację tkanki tłuszczowej. Takie zabiegi z pewnością pomogą w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Do popularnych zabiegów należy z pewnością BodyJet . Jest to metoda za pomocą której można pozbyć się tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Metoda ta opiera się na liposukcji strumieniem wodnym. To właśnie strumień wodny oddziela tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej, jak również mięśni. Zaletą jest to, że nie narusza ciągłości struktur.  Jest to zabieg mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja. Dlatego właśnie więcej kobiet decyduje się właśnie na ten zabieg. Ponadto zaletą jest to, że w tym samym tłuszczu jest znikoma ilość krwi oraz innych płynów (jest to około od 1 do 3% ) Po wykonaniu tego rodzaju zabiegu występuje mniejszy obrzęk niż podczas innych zabiegów. Ponadto zaraz po wykonaniu można zaobserwować już pewien efekt, pomimo niewielkiego obrzęku, który po pewnym czasie znika. Po wykonanym zabiegu nie wymagana jest hospitalizacja a cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest krótki,  ma krótszy okres rekonwalescencji, nie wykazuje również dużego dyskomfortu fizycznego. Efekty jakie można uzyskać przy zabiegu Body Jet jest to:

-zmniejszenie obwodu ciała 

-możliwość przeszczepiania pobranego tłuszczów inne miejsce w ciele 

-szybki rezultat widoczny bezpośrednio po wykonanym zabiegu 

-trwałe usunięcie nadmiaru tłuszczu 

-brak dużych obrzęków po wykonanym zabiegu jak również podczas wykonywania co umożliwia precyzyjne wymodelowanie ciała bez potrzeby powtarzania zabiegowych

 

Podczas tego zabiegu można wykonać nawet liposukcję kolana o czym nie wszystkie kobiety wiedzą. Kolana są bowiem dosyć problematycznym elementem ciała na którym lubi odkładać się tkanka tłuszczowa, a którą trudno jest z tego miejsca usunąć.  Wiele kobiet narzeka na tą właśnie część ciała, na otłuszczone kolana dlatego często wstydzą się zakładać krótkie spodenki bądź krótkie spódnice. Taki zabieg jest w stanie pomóc na te dolegliwości, przynieść bardzo dobre rezultaty. Warto umówić się na wizytę do kliniki medycyny estetycznej. Tam po przedstawieniu aktualnych badań jak również po ocenie stanu zdrowia można zostać zakwalifikowanym do zabiegu. Konsultacja lekarza jest niezbędna przed przeprowadzonym zabiegiem. Pacjent zostanie wówczas poinformowany o przeciwwskazaniach do wykonania konkretnego zabiegu jak również o tym jakie będą jego efekty oraz jak długi będzie czas rekonwalescencji.