Ujędrnianie skóry w zasięgu ręki.

Zabieg HIFU jest bez inwazyjnym liftingiem twarzy.

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Czy Dzięki niemu można zredukować zmarszczki oraz ujędrnić skórę?

Tego dowiemy się już za chwilę.

Na samym początku warto wspomnieć Co oznacza tajemniczą brzmiący skrót HIFU.

Otóż jest to skrót od angielskiego wyrażenia High intensity focused ultrasound, oznaczający skupioną wiązkę fal dźwiękowych mających duży zasięg. Już od ponad 20 lat ta technologia jest wykorzystywana do leczenia na przykład nowotworów, znana jest również w medycynie estetycznej. Fala akustyczna mająca wysoką częstotliwość powoduje ruch komórek w tkankach.

W medycynie estetycznej najczęściej stosowane są 3 głębokość fal 1,5 3,0 4,5 mm. Fala czyli skoncentrowana wiązka która dociera do pewnej głębokości w skórze powoduje w niej ruch oraz tarcie komórek, które generują ciepło w efekcie daje to mikropoparzenia wewnętrzne tkanki, które mają średnicę od 0,5 do 1 mm. Warto wspomnieć, że te mikropoparzenia powstają pod skórą, a powierzchnia skóry jest niezmieniona. Pod spodem w skórze zachodzą natomiast istotne procesy regeneracyjne które stymulowane są poprzez powstałe uszkodzenia czyli te mikropoparzenia. Dobrze jest udać się na zabieg HIFU do gabinetu medycyny estetycznej, który posiada odpowiednie certyfikaty do używania takiego sprzętu. Odpowiednio przeszkolony specjalista będzie umiał w dobry umiejętny sposób dobrać głębokość fal używanych podczas zabiegu tak aby przyniósł on oczekiwane rezultaty. Niestety nieumiejętne posługiwanie się urządzeniem może prowadzić do przykrych konsekwencji w postaci poparzeń kości. Dlatego jest tak istotną kwestią aby wybierać się do renomowanych gabinetów.

Cały zabieg trwa około 30 minut. Przed zabiegiem skóra pokrywana jest specjalnym żelem, a dopiero wtedy do ciała przekładane jest urządzenie HIFU. Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale osoby które mają niski próg bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort, dlatego dla nich zaleca się posmarowanie skóry krem znieczulającym. Intensywność wrażeń bólowych uzależniona jest od głębokości ustawionej fali. Zabieg HIFU wykorzystywany jest najczęściej na twarz można jednak zabiegi wykonywać na różnych częściach ciała. Skóra po zabiegu przez kilka godzin może być delikatnie zaczerwieniona nie powinno być na niej jednak żadnych ran czy siniaków. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty czasami wystarczy nawet jeden zabieg, a w przypadku skóry która wymaga większej ingerencji jest bardzo wiotka zabieg taki można powtórzyć do trzech razy w odstępach od 1 do 3 miesięcy.

Wśród najczęstszych zaleceń do wykonania zabiegu HIFU wymienić można:

  • starzenie skóry
  • redukcję zmarszczek
  • zmniejszenie wiotkości skóry
  • wyostrzenia oraz poprawienie konturu twarzy
  • zagęszczenie skóry
  • zmniejszenie porów
  • ujędrnienie skóry na policzkach oraz szyi.

Zabieg hifu jest idealnym zabiegiem dla osób które nie chcą się podawać innym inwazyjnym zabiegom liftingującym. Zabieg HIFU może zostać wykonany w klinice medycyny estetycznej, której adres możemy znaleźć pod adresem https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/hifu-wkrotce . Warto na koniec wspomnieć że efekt nie są krótkotrwałe utrzymują się one od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Ponadto wykonywanie zabiegów HIFU nie wyklucza stosowania innych zabiegów ujędrniających oraz liftingujących. Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien poinformować jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Warto też obejrzeć na zdjęciach rezultaty uzyskane efekty jakich można się spodziewać po takim zabiegu, a to z pewnością wpłynie na decyzję o chęci wykonania takiego zabiegu.