Jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog to nie tylko taki lekarz który dobrze leczy zęby, ale również taki, do którego chętnie się udaje, ma przyjazną atmosferę w gabinecie. To taki lekarz, który potrafi zdobyć zaufanie pacjenta oraz w profesjonalny sposób doradzić mu w jaki sposób pielęgnować jamę ustną.

No właśnie jak wybrać dobrego stomatologa?

Dentysta w Gdańsku ale również w innych miastach powinien przede wszystkim zdobyć zaufanie pacjenta. To od dentysty zależy czy pacjent do niego wróci, czy też nie. Bardzo istotne znaczenie ma właściwe podejście lekarza do pacjenta. Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie pomoże, kiedy atmosfera w gabinecie będzie nieprzyjemna. Przed udaniem się do stomatologa warto zapytać znajomych oraz rodzinę o opinie. Z pewnością rodziny oraz przyjaciele będą szczerzy i otwarcie podzielą się swoją opinię na temat stomatologa. Pozwoli to uniknąć rozczarowania i przykrości w gabinecie.

Oczywiście również internet jest dobrym źródłem informacji na temat lekarzy. Warto wejść na portale oceniające lekarzy i przeczytać opinie innych pacjentów. Zawsze należy mieć jednak na uwadze że nie każda opinia będzie rzetelna. Często gabinety stomatologiczne mają swoją stronę internetową na której można znaleźć niezbędne informacje takie jak dane kontaktowe, mapę z dojazdem, ofertę czy również cennik wykonywanych zabiegów. Na stronie często są również zdjęcia stomatologów oraz zdjęcia wnętrza gabinetu dlatego też można ocenić czy podoba nam się gabinet czy jest profesjonalnie wyposażony czy jest czysty i zadbany.

Warto pamiętać, że stomatolog troszczy się nie tylko o stan zębów, ale również o dobre samopoczucie pacjenta. Rzetelny stomatolog z pewnością nie będzie naciągał pacjenta na niepotrzebne zabiegi. Powinien dać pacjentowi wybór, jak również czas na przemyślenie swojej decyzji. Może doradzać pewne zabiegi, niektóre odradzać, wskazywać te, które są zalecane. Nie powinien jednak zbyt nachalnie proponować swoich usług.

Na wybór dobrego dentysty składa się wiele czynników, są to przede wszystkim, merytoryka, profesjonalne i zarazem ludzkie podejście lekarza, dobrze wyposażony gabinet, oraz z pewnością przystępne ceny.

Wybór stomatologa dziecięcego jest jeszcze trudniejszym zadaniem, bo jak wiadomo dzieci są wymagającymi pacjentami. Są gabinety, które przeznaczone są tylko dla dzieci. Mają one inny wystrój, bardziej dziecięcy, w ciekawych kolorach, z zabawkami. Często również mali pacjenci mają możliwość oglądania bajek na monitorze podczas wizyty u stomatologa. Z pewnością to pomaga się dzieciom odprężyć i zrelaksować. Do dzieci trzeba mieć specjalne podejście, być miłym, przyjaźnie nastawionym. Dzieci lubią również nagrody. Na koniec wizyty jeśli otrzymują mały upominek w postaci nawet naklejki to są zadowolone. Fajnie jeśli stomatolog pozwala dzieciom na zwiedzenie gabinetu, zapoznanie się ze sprzętem, pozwoli pojeździć na fotelu w górę i w dół. To wszystko sprawia, że dziecko czuje się u stomatologa swobodniej. Ważne jest również znieczulenie, które dla dzieci może być podawane przy pomocy urządzenia przypominającego długopis z bardzo cieniutką igłą. Jeśli dziecko podczas pierwszej wizyty poczuje się komfortowo wówczas będzie chciało powrócić do tego gabinetu.