Łamliwe włosy – domowe sposoby na pozbycie się problemu

Łamliwe włosy – domowe sposoby na pozbycie się problemu

Włosy to bezapelacyjnie jeden z atrybutów kobiecości. Jak o nie dbać, by stanowiły ozdobę?

Z jakimi problemami możemy mieć do czynienia?

 

Sezon grzewczy – prawdziwy wróg pięknych włosów

Suche powietrze jakie dzięki kaloryferom panuje w naszych mieszkaniach podczas sezonu grzewczego, negatywnie wpływa na kondycję zarówno naszej skóry, jak też paznokci i włosów.

Włosy stają się szorstkie w dotyku, pozbawione blasku i łamliwe. Problem ten widać zwłaszcza w czasie szczotkowania, kiedy to część włosów łamie się i pozostaje na szczotce, a na pozostałych można zaobserwować załamania i rozdwojone końcówki. To mało estetyczne zjawisko skutecznie może popsuć samopoczucie.

Jak dbać o łamliwe włosy zimą?

Osoby, które farbują włosy, bądź poddają je innym zabiegom chemicznym, są szczególnie narażone na łamliwość włosów – zwłaszcza w okresie zimy. Aby zminimalizować problem, warto przyjrzeć się ofercie masek keratynowych i odzywek do włosów bogatych w dobroczynne olejki roślinne – na przykład olej arganowy. Oferta jest naprawdę szeroka, dlatego w przypadku wątpliwości warto jest zasięgnąć opinii profesjonalisty – fryzjera, który na co dzień pielęgnuję nasze włosy i doskonale zna ich potrzeby.

 

Strzyżenie? Tylko u profesjonalisty

Warto pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek włosów. Dlaczego to takie ważne?

Osłabienie włosów zazwyczaj zaczyna się od końcówek, których rozdwojenie bez podcinania może  wydłużyć się nawet do nasady włosa.

Zdarza się, ze powierzamy ten z pozoru prosty zabieg przyjaciółce. To błąd. Domowe nożyczki mają nieco inny skos ostrzy i nie są zwykle wystarczająco ostre. Miażdżą włos w czasie przycinania, co nie wpływa pozytywnie na podcięte w ten sposób końcówki.

Ponadto w zakładzie fryzjerskim możemy liczyć na profesjonalne zabiegi produktami, których często nie dostaniemy w normalnej drogerii. Łamliwe włosy świeżo po podcięciu z wdzięcznością przyjmą dobroczynne substancje odżywcze. Co tu dużo mówić – po wyjściu z salonu zawsze widać różnicę.

One thought on “Łamliwe włosy – domowe sposoby na pozbycie się problemu

  1. Po ciąży włosy stały się bardzo łamliwe i nie wiem skąd takie coś się zrobiło. Oprócz tego, że są łamliwe to jeszcze pojawiły się jakieś nowe odrosty. Bardzo szaleją te włosy po ciąży.

Comments are closed.